Ангола

Офіційна назва – Республіка Ангола – РА  –  Republica de Angola – RA

Географічне положення –  розташована в Південно-Західній Африці, включає також округ Кабінда, відокремлений від основної частини Анголи  територією Демократичної Республіки Конго(був. Заїр).

Територія  –  1 246,7 тис. кв. км.

Населення  –  16,8 млн. чол. (2007 р.).

Столиця –  Луанда – Luanda – 2,8 млн.чол. з передмістям (2001 р.). 

Великі міста – Хуамбо, Бенгуела,Кабінда, Лобіту, Лубанго.                                 

Адміністративний поділ  –  18 провінцій (provincia) з центрами : Бенго(Кашито), Бенгела(Бенгела ), Біє(Квіто), Кабінда(Кабінда), Квандо-Кубанго(Менонгве), Північна Кванза( Н’Далантандо), Південна Кванза(Сумбре, Кунене(Ондіжіва), Уамбо(Уамбо),  Уїла(Лубанго), Луанда(Луанда), Північна Лунда (Лукапа ), Південна Лунда (Саурімо), Маланже (Маланже), Мошико (Луєна), Намібе(Намібе), Уїже(Уїже), Заїре(М’Банза-Конго).

Офіційна мова  –  португальська.

Релігія – понад 50% населення сповідують християнство(в основному католицизм), розповсюджені анімістські культи.

Грошова одиниця  –  кванза = 100 лвеям

Національне свято –  11 листопада – День проголошення незалежності (1975 р.)

Державний прапор – сучасний державний прапор Анголи був затверджений після проголошення незалежності від Португалії. Його символіка має комуністичний характер.

Національний герб – виконаний у соціалістичному стилі. Є офіційним гербом Республіки Ангола з 1992 року. До 1992 року діяв герб Народної Республіки Ангола, ухвалений після проголошення нею незалежності 11 листопада 1975 року. Розбіжність між цими двома гербами тільки в назві держави. У центрі герба – мачете й мотика, що символізують сільське господарство й визвольну боротьбу. Вище них – зірка, що символізує міжнародну солідарність і прогрес. Сонце, що сходить, означає нову країну. Всі ці символи обрамляються половиною зубчатого колеса, яке символізує промисловість, і снопом із кукурудзи, кави, бавовни – основних сільськогосподарських культур, що вирощуються в Анголі. Нижче зображена відкрита книга, яка символізує освіту й культуру. У самому низу герба золота стрічка з назвою держави португальською мовою – Республіка Ангола.

Членство в міжнародних організаціях – член ООН з 1976 року, Організації африканської єдності (ОАЄ) з 1976 року, а з 2002 року її наступника – Африканського союзу (АС), Руху неприєднання, Співтовариства розвитку Півдня Африки (САДК), Загального ринку Східної й Південної Африки (КОМЕСА) і з 1996 року Співтовариства португаломовних країн (ПАЛОП).

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *