Камерун

Офіційна назва – Республіка Камерун – Republique du Cameroun; Republic of Cameroon.

Географічне положення – країна розташована в  Центральній  Африці. Межує: з Нігерією і Чадом – на півночі, з Центральноафриканською Республікою – на сході, з Конго (столиця Браззавіль), Габоном і Екваторіальною Гвінеєю – на півдні. На заході омивається Атлантичним океаном.

Площа території  – 475,4 тис. кв. км.

Населення – 18,5млн.  чол.(2007 р.).

Столиця –  м. Яунде – Yaounde -1,5 млн.чол.(2005 р.).

Адміністративний поділ – 10 провінцій(provinces).

Великі міста –  Дуала, Нконгсамба, Марва, Бафусам.

Державна мова  – французька, англійська.

Релігія  –  58 % населення – християни( в основному католики),  35% сповідують іслам, 7% – прихильники  традиційних вірувань.

Грошова одиниця – африканський франк = 100 сантимів.

Національне свято – 20 травня –День проголошення унітарної держави(1972 р.).

Державний прапор – прийнято 20 травня 1975. Прямокутне полотнище, поділене на три вертикальні смуги однакових розмірів зеленого, червоного (в середині) і жовтого кольорів. На фоні червоної смуги (у центрі) розміщена п’ятикутна зірка жовтого кольору. Співвідношення сторін: 2:3. 

Державний герб – складається із щита такого ж кольору як і державний прапор та написів, розташованих вище та нижче. За щитом два перехрещених фасція, що є символом влади у республіці. У центрі розташована схематична карта країни та терези правосуддя. Напис унизу – назва країни. Верхній напис – національний девіз – Paix, Travail, Patrie (Мир, Праця, Батьківщина).

Членство у міжнародних організаціях  – член ООН з 1960, Руху неприєднання, Організації африканської єдності (ОАЄ) з 1963, а з 2002 – її наступника Африканського союзу (АС), Економічного співтовариства держав Центральної Африки (КЕЕАК) з 1983, Організації Ісламська конференція (ОІК) і Співдружності (об’єднання країн, що входили в Британську імперію).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *