Колумбія

Офіційна назва – Республіка Колумбія.

Географічне положення – держава розташована на північному заході Південної Америки. Межує: з Панамою – на півночі, з Венесуелою і Бразилією – на сході, з Перу й Еквадором – на півдні. Омивається водами Карибського моря – на півночі й Тихого океану – на заході.

 Площа території – 1141,7 тис. кв. км.

 Кількість населення – 43,9 млн.чол.

 Столиця – м. Богота (6,2 млн. чол.).

 Адміністративний устрій – поділяється на 32 департаменти і столичний округ

Інші великі міста – Медельїн (1800 тис. осіб), Калі (1750 тис. осіб), Барранкілья (1150 тис. осіб), Картахена (800 тис. осіб).

 Державна мова – іспанська.

 Релігія  – католицизм.

 Грошова одиниця – колумбійський песо = 100сентаво.

Національне свято – 20 липня – День незалежності(1810 р.) .

Державний прапор – прийнятий 26 листопада 1861 року.

Державний герб – державний символ Колумбії, прийнятий 9 травня 1834 року, що зазнав незначних змін в 1924 році.Щит герба поділений на три частини. У нижній частині зображено два кораблі, які нагадують про морське значення Колумбії (Панамський перешийок належав Колумбії до 1903 року) і про два океани, до яких Колумбія має вихід (Тихий і Атлантичний). У середній частині на платиновому фоні зображений фрігійській ковпак — символ свободи. У верхній частині зображений плід гранату на блакитному фоні, що нагадує про Нову Ґранаду, велике віце-королівство, що існувало на території Колумбії. По обидві сторони граната знаходяться роги достатку, що означають природні багатства країни. Над щитом знаходиться великий андійський кондор, що тримає в дзьобі оливкову гілку, а в лапах девіз Libertad у Orden («свобода і порядок»). По обидві сторони герба розміщено по два державні прапори Колумбії.

 Членство в міжнародних організаціях – член ООН, ОАД.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *