Молдова

Офіційна назва – Республіка Молдова – Republica Moldova – молдав. мовою; Republic of Moldova – анг. мовою.

Географічне положення – держава розташована на південному сході Європи між 26 і 30 градусами східної довготи і 45 і 48 градусами північної широти. На півночі, сході й півдні межує з Україною, на заході& – з Румунією.

Площа території – 33,76 тис. кв. км. . Найбільша довжина території з півночі на південь – 350 км, а із заходу на схід – 150 км, на півдні відстань між західним і східним кордоном скорочується до 20-50 км.

Населення – 3, 419 млн. осіб (січень 2009 р.). Етнічні групи: молдавани – 65%, українці – 14%, росіяни – 13%, гагаузи – 3%, болгари – 2%.

Столиця – Кишинів – 755, 877 тис. осіб (2009 р.)

Адміністративний поділ – 10 повітів, 3 муніціпії (Кишинів, Бендери,Тираспіль), автономно- рериторіальне утворення з особливим статусом (Гагауз Ері)

Інші найбільші міста – Тирасполь , Тігиня , Бєльци . 

Державна мова – молдавська.

Грошова одиниця – молдавська лея = 100баней

Віросповідання – православ’я – 98,5%, іудаїзм – 1,5%.

Державне свято –  27 серпня – день незалежності(1991 р.)

Державний прапор – триколор, що складається з розташованих вертикально смуг: блакитної, жовтої, червоної (починаючи від держака). У центрі, на жовтій смузі, розміщений державний герб Республіки Молдова.

Державний герб – перетнутий щит, вгорі – червоне поле, внизу – синє. У центрі щита зображена голова тура, між рогами якого – восьмипроменева зірка, праворуч від голови – п’ятипелюсткова троянда, зліва – півмісяць, звернутий і злегка нахилений ліворуч. Всі елементи на щиті – золотисті (жовті). Щит розміщений на грудях орла, який тримає у дзьобі золотий хрест (орел-хрестоносець), у кігтях: праворуч – зелену оливкову гілку, зліва – золотий скіпетр. 

Членство в міжнародних організаціях – ОБСЄ (з 30 січня 1992 року), ООН (з 2 березня 1992 року), МБРР, МВФ, ОБСЄ, ЦЄІ, СНД.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *