Судан

Офіційна назва – Республіка Судан – Jumhuriyah as Sudan.
Географічне положення – країна розташована у північно-східній Африці. Межує: з Єгиптом – на півночі, з Еритреєю та Ефіопією – на сході, з Кенією, Угандою і Демократичною Республікою Конго (столиця Кіншаса) – на півдні, з ЦАР, Чад і Лівією – на заході. На сході має вихід до Червоного моря.
 
Площа території  – 2,5 млн. кв. км.
 
Населення – 38,5 млн. осіб(2007 р.).
 
Столиця –  м.Хартум- Al Khartum -біля 4,7 млн. чол. з передмістям(2007 р.)
 
Адміністративний поділ – поділяється на 26 вілаятів (араб.: wilayat), які інколи називають також провінціями, які очолюють губернатори (валі): Білий Ніл, Вараб,  Верхній Ніл, Східна Екваторія, Гедареф,  Блакитний Ніл,  Джонглій, Західна Екваторія,  Західний Бахр-ель Газаль,  Західний Дарфур, Західний Кордофан, Кассала,  Червоне море, Ніл, Озерний (Ель-Бухайрат), Північний, Північний Бахр-ель Газаль, Північний Дарфур, Північний Кордофан, Сеннар, Хартум, Центральна Екваторія, Ель-Вахда («Єдність»),  Ель-Гезіра («Острови»), Південний Дарфур, Південний Кордофан.
 
Найбільші міста –  Омдурман, Північний Хартум, Порт-Судан.
 
Офіційна мова  – арабська.

Релігія – 70% населення сповідують іслам суннітстського толку, 15% –  християнство, всі інші –  прихильники місцевих вірувань.

Грошова одиниця – суданський динар = 100 піастрів.
 
Національне свято – 1 січня – День незалежності (1956 р.)
 
Державний прапор  – прийнятий 20 травня 1970 року. Співвідношення сторін: 1:2. Прямокутне полотнище, поділене на три горизонтальні смуги однакових розмірів червоного (верхня), білого і чорного кольору. Зліва (біля держака) на смуги накладено трикутник зеленого кольору.
 
Державний герб –  був прийнятий у 1969 році. Птах секретар був обраний як аналогі, суданський варіант Орла Саладина и Яструба Куареша, які присутні на емблемах деяких арабських країн, і пов’язані з арабським націоналізмом. На гербі розміщені два сувої: верхній з національним девізом – Ал-nasr lana النصر لنا («Перемога за Нами»), а нижній – з назвою держави – جمهورية السودان Jumhuriyat («Республіка Судан»).
Членство у міжнародних організаціях  – член ООН з 1956 року, Організації африканської єдності (ОАЄ) з 1963 року, а з 2002 р. її наступника – Африканського союзу (АС), Руху неприєднання, Ліги арабських держав (ЛАД) з 1956 р., Організації Ісламська конференція (ОІК), а також Спільного ринку Східної і Південної Африки (КОМЕСА) з 1994 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *