Таджикистан

 Офіційна назва – Республіка Таджикистан.

Географічне положення – держава розташована у південно-східній частині Середньої Азії
Межує: з Узбекистаном – на сході, з Киргизькою – на півночі, з Китаєм – на заході, з Афганістаном – на півдні. Виходу до моря не має.

Адміністративний поділ –  2 області (Согдійська – колишня Ленінабадська, промислова північ і Хатлонська – колишня Курган-Тюбинська, південь, що включають 45 районів), Горно-Бадахшанська автономна область (Памір), м. Душанбе з особливим статусом столиці Таджикистану.

Державний устрій – республіка. Глава держави і уряду – президент, наділений широкими повноваженнями. Вищий законодавчий орган – парламент.

 Площа території  – 142,1 тис. кв. км

 Населення – 7 млн осіб ( 2006 р.), у тому числі таджики – 80%; узбеки – 15,3%; росіяни – 1,1%.

 Столиця –  м. Душанбе  – 623,5 тис. осіб (2004 р.).

 Великі міста –  Ходжент (200 тис. осіб), Курган-Тюбе (120 тис. осіб), Куляб (100 тис. осіб).

 Державна мова  – таджицька

Мова міжнаціонального спілкування  – російська.

Релігія  – іслам – 90%, християнство – 5%.

Національне свято  – 9 вересня – День незалежності (1991 р.) (від СРСР).

 Грошова одиниця – сомоні (з 30 жовтня 2000 р.).

 Державний прапор є символом державного суверенітету Республіки Таджикистан. Державний прапор Республіки Таджикистан являє собою прямокутне полотнище, що складається з трьох горизонтально розташованих кольорових смуг: верхньої смуги червоного кольору і рівної їй по ширині нижньої смуги зеленого кольору, а також середньої білої смуги, що становить півтори ширини бічних смуг. На білій смузі на відстані половини довжини полотнища від держака зображено золотом стилізовану корону і півколо з семи зірок над нею.

Співвідношення загальної ширини прапора до довжини 1:2. Корона і зірка вписані в прямокутник, сторони якого по вертикалі становлять 0,8, а по горизонталі – 1,0 ширини білої смуги. П’ятикутні зірки вписані в коло діаметром 0,15 і розташовані по дузі радіусом 0,5 ширини білої смуги. Дата прийняття: 25 листопада 1992 року. Прийняття нових символів державності незалежної Республіки Таджикистан було відкладено через запеклі бойові дії під час громадянської війни на території республіки, наслідки якої відчуваються досі.

 Державний герб являє собою зображення стилізованої корони і півкола з семи зірок на ній у променях сонця, що сходить з-за гір, вкритих снігом і обрамлених вінцем, що складається праворуч з колосся пшениці, ліворуч – з гілок бавовника з розкритими коробочками. Зверху вінець перевитий триполосною стрічкою, в нижньому секторі вміщено книгу на підставці. Дата прийняття: 28 грудня 1993 року.

 Членство в міжнародних організаціях  – член ООН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *